2 дні
Тривалість
7-8 липня
Місяць

7-8 липня запрошуємо в паломницький тур до Матушки Аліпії та в урочище Кипяче, на Житомирщину, де Ви зможите приклонитися до Чудотворних ікон, омитися в купелях св. Кіпріяна та Юстинії й Казанської Матері Божої та попросити в великої подвижниці ХХ ст. допомоги та підтримки в житті…

Голосієво – Свято-Покровська пустинь. Знищена і сплюндрована в більшовицькі роки свята обитель Києва нині відроджена, подібно казковому Феніксу. Вона буквально отримала друге дихання. Дітище митрополита Петра Могили, Голосієво (засіяне на «голому» місці ) славилося низкою пагорбів, густо порослих деревами, плодовими садами і невпинним чернечим подвигом її насельників. Однією з найвідоміших тутешніх святих вважається матушка Аліпія, до мощів якої поспішають прихилити коліна численні паломники. Співзвучно пейзажу, знову кинулися вгору куполи відроджених храмів Голосіївській пустині, яка залишається незмінним джерелом натхнення для кожного віруючого.

Матінка Аліпія, Христа ради юродива черниця Києво-Печерської лаври, відома своїм подвижництвом та чудесами, які трапилися за її молитвами в житті багатьох людей. І не припиняють творитися вони навіть після смерті подвижниці. До її могили приходять кияни, приїжджають люди з інших міст і навіть з-за кордону.
Про життя черниці Аліпії збереглося дуже мало документальних матеріалів. Але свідоцтв її великого подвигу залишилося не просто величезна кількість: з кожним днем, з кожною хвилиною їх стає все більше і більше. В серцях і душах тисяч людей, які не на словах або в теорії, а на собі випробували силу її молитви і щиру, безкорисливу християнську любов до людей, до всіх нас.


«Кип’яче»
– так місцеві мешканці назвали чудодійне джерело, що неподалік селища Чоповичі. За переказами вода у джерелі била з такою силою, що нагадувала кипіння. Звідси й назва. А у 1911 році у джерелі дивним чином з’явилася  ікона Божої Матері Казанської. Вода з тих пір, кажуть, стала цілющою. Слава про нього розійшлася далеко за межі Полісся. Вже сотню років до джерела приходять люди  з ближніх селищ та з далеких країв аби набрати води, щоб пити та вмиватись нею. А для повного омивання зробили копаночку.
Вода тут завжди постійної температури – приблизно плюс чотири. І замерзає лише, коли стоять морози нижчі за мінус тридцять.
В урочищі знаходиться чудотворне джерело Кип’яче, а поруч стоять два монастирі: чоловічий – на честь ікони Казанської Божої Матері і жіночий – на честь ікони Афонської Божої Матері.
Хочете змінити своє уявлення про світ – пориньте в цілющі води Кип’ячого джерела з головою і зрозумієте, що виринувши з води ви вже знаходитеся в іншому світі. Він буде здаватися все тим же, звичним, але це лише поверхово. Якщо заглянути всередину своєї душі, ви зрозумієте, що з вами відбулися якісь невловимі зміни, які незабаром змінять все ваше життя і внесуть до неї Віру, Надію і Любов. А хто це буде мати, то й Софію – Мудрість Божу.

Далі від цієї обителі є інша, не менш відома – жіночий монастир ікони Афонської Божої Матері, храм якої має особливу унікальність у кількості православних святинь і чудотворних ікон… Головна церква обітелі є копією одного з афонських храмів. Це споруда стоїть на дванадцяти каменях, привезених зі Святої гори Афон. Крім цього майже всі храмові ікони привезені зі Святої Гори. Також у храмі знаходиться ковчег з частками мощей афонських святих. Багато святинь і чудотворних образів є в монастирському храмі. Зберігається в храмі і частка поясу Матері Божої, мощі 24 старців афонських, чудотворна ікона “Троєручиця”. Є камінь, знайдений на березі моря, на поверхні якого чітко видно образ Пресвятої Богородиці, що тримає на руках Богонемовля. Однією з найбільших святинь є частина Животворящого Хреста Господнього.

Є на території монастиря і купель священомученика Кипріана та мучениці Устинії, саме їм моляться християни від нечистих духів та різного роду чаклувань. Вода там також має цілющу силу.

 
Також на території є Чоловічий монастир на честь Казанської ікони Божої Матері був заснований в 1917 році поруч з джерелом, де у 1911 році відбулося явлення Казанської ікони Божої Матері. Заснували обитель афонські ченці на чолі з ігуменом Костянтином. Невдовзі була збудована дерев’яна церква на честь Усікновіння глави Іоанна Предтечі. В ніч з 14 на 15 вересня 1921 року храм було спалено, монастир пограбовано, а ігумена Костянтина (Чопівського), ченця Іраклія (Скуратовського) та послушника Петра Щуку вбито.

ВІДПРАВЛЕННЯ/ПОВЕРНЕННЯ Старокостянтинів, Старокостянтинів
ЧАС ВІДПРАВЛЕННЯ Будь ласка, приходьте на  04.45 щоб оперативно від’їхати о 5.00 ранку.
ЧАС ПОВЕРНЕННЯ Орієнтовно  20.00 год.
РЕКОМЕНДУЄМО МАТИ Порожню пляшечку для набору святої води, сорочку для купання, зручне взуття та одяг по погоді, білизну для спання в монастирі
ВКЛЮЧЕНО
Транспортні послуги
Послуги гіда Страховка
НЕ ВКЛЮЧЕНО
Вхідні квитки на туристичні об’єкти
Особисті витрати

Програма екскурсії є гнучкою, має альтернативи і може змінюватися відносно побажань туристів.

Агенція залишає за собою право змінювати програму, міняти екскурсії місцями або замінювати їх рівноцінними в зв’язку з непередбаченими обставинами.

1

День 1

Виїзд з м. Старокостянтинова (будь-якого іншого).

Переїзд до м. Києва

Голосіївська пустинь

Матінка Аліпія

Переїзд на Житомирщину

Ночівля в монастирі

2

День 2

Урочище “Кип’яче”

Монастир Матері Божої Афонської

Купель Св. Кипріяна та Юстинії

Чоловічий монастир Казанської Божої Матері

Монастирський скит Матері Божої Казанської

Повернення додому

2

День 2

Відгуки про тур

Відгуків ще немає.

Залишити відгук

Рейтинг

10 + 4 =