1 день
Тривалість
Умань
Місце
6+
Вік
вересень, жовтень
Місяць

                      ...НАРОДЖЕНИЙ КОХАННЯМ…

Національний дендрологічний парк „Софіївка” – одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст. Парк розкинувся на площі майже 180 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області.

Дендропарк Софіївка має свою романтично-захоплюючу історію. У XVIII столітті землі міста Умані, де власне і знаходиться дендропарк, належали польському магнату, претенденту на польську корону, генералу-лейтенанту війська коронного Станіславу Щенсному Потоцькому, одному з найбагатших людей того краю. Доля розпоряджалася так, що всі його романи з коханими жінками зазнавали невдач (першу даму його серця було нещадно вбито). Та одного разу, перебуваючи в Яссах, Станіслав Потоцький познайомився з прекрасною гречанкою Софією – дружиною генерала російської армії, графа Юзефа Вітта. Жінка одразу ж заполонила серце Потоцького. Про роман Щенсного з Софією у Варшаві і Петербурзі ходили справжні легенди.
На знак своєї відданої та щирої любові до Софії граф Потоцький спорудив цілий парк, назвавши його в честь жінки серця “Софіївкою”. На будівництві були зайняті селяни, що отримували за це гідну платню. Власноруч вони переносили каміння, будуючи скелі, відшліфовували їх. Трагічним місцем в дендропарку Софіївка є “камінь смерті”, під яким, за легендою, полягло понад сотню чоловік, недонісши його до призначеного місця. Будівництво цього дива обійшлося графу Потоцькому в 15 млн польських злотих. З того часу минуло вже багато років, а Софіївка і досі продовжує заворожувати відвідувачів своєю красою та неповторністю.

Зайшовши в Софіївський парк, що простягнувся на 179,2 гектари, можна зустріти безліч статуй давньогрецьких богів, мислителів та героїв (Сократ, Аристотель, Еврипід, Гомер, Паріс, Орфей та багато інших).

Є тут і амфітеатр, і Єлисейські поля, і головна прикраса – фонтан Змія, що встановлений посередині Нижнього озера. З широко розкритої пащі хижої рептилії піднімається стовп води висотою майже 20 метрів! Це справді неймовірне видовище, позмагатися з яким під силу ще одному природному чуду парку – великому водоспаду, що розташований на висоті 18 метрів над землею, і стікає в мальовниче спокійне озеро, в якому можна зустріти білих лебедів.

Парк Софіївка оточений атмосферою містики, таємничості та романтики.

Згідно наказу Потоцького, при вході до однієї з печер було написано: «Забудь про біди та прийми вічне щастя. Якщо ти щасливий, то стань ще щасливіше». Згідно з повір’ям, кожен, хто зайде до печери, забуде про горе на незгоди. Люди вірять в ці пророчі слова, тому прозвали це місце «Печера Щастя».

Романтична історія створення національного дендрологічного парку залишила по собі безліч загадкових міфів та легенд:

  • Туристи, спускаючись по річці, просять човняра починати маршрут з кінця – згідно давньогрецьких міфів, початок ріки – це життя, а кінець – смерть. Розпочинаючи шлях з кінця ріки, ви повертаєтесь до життя, залишивши позаду всі незгоди та переживання.
  • Якщо побувати біля Венери і випити води з її джерела, тіло покинуть всі недуги та хвороби.
  • У людини, на котру не впаде жодна краплина води під час проходу під Великим водоспадом, здійсниться найзаповітніша мрія.


1

День 1

Виїзд з м. Старокостянтинова (будь-якого іншого).

Сніданок по дорозі.
Приїзд до Умані.
Екскурсія по парку Софіївка
Вільний час

Повернення додому

1

День 1


Відгуки про тур

Відгуків ще немає.

Залишити відгук

Рейтинг

one × 3 =