1 день
Тривалість
Бережани, Збараж, Кременець
Місце
6+
Вік

Тисячолітня історія – довгий шлях, коли факти, події, люди перемішані в потоці часу і чим далі в глиб століть, тим складніше, але надзвичайно цікаво…

Гора Бона. Кременецька фортеця

Найвища  точка Волині – гора Бона висотою в 397м над рівнем моря є для Кременця не тільки хранителем міської історії в образі замка, а й, крім усього іншого, джерелом цілющої вологи – адже ключі з її надр живлять так званий «потік», що давав питну воду усій окрузі з давніх давен. Згадка про гору Замкову вперше з’являється в 1064 році завдяки фортеці на її вершині, як головного охоронця східних рубежів міста під час походу польського воїнства короля Болеслава II Сміливого (1042 – 1081) на Київ.

Історичну назву Бона  має із середини XVI ст., на честь дружини польського короля Жигмонта І Бони Сфорц. Через сторіччя фортеця під тиском війська Максима Кривоноса в 1648 році пала вперше і востаннє на своєму віку, щоб уже не відродиться, проте вклад королеви-матері у розвиток Кременця був настільки великий і залишив такі теплі враження, що не тільки Замкова гора була перейменована в Бону, але крізь століття народна пам’ять пронесла спогади, які, правду кажучи, обросли домислами і фантастичними жахливими подробицями.

Збаразький замок

На велетенському килимі із зелені та каменю,
ніби іграшковий будиночок принцеси, розмістився прекрасний ренесансний палац. Палати двоповерхової будівлі служать виставковими залами. Стародруки і рукописні книги, предмети інтер’єрів релігійних споруд XVII – XIX століть, колекційна зброя та лицарські обладунки…. Експозиція вишивки, археології, етнографії, ремесла краю, творів сакрального мистецтва, нумізматики, органний зал, тощо. Загалом тут відкрито більше 25 виставкових залів. А у підземеллях охочих побачити «темний бік» життя замку чекають темниці із знаряддями середньовічних тортур.

Бережанський  замок

Бережанський замок (1554), іменований «Східним Вавелем», вважають найвизначнішою захисною спорудою епохи Ренесансу.
Обширна територія, що нині міститься в межах міського парку, обгороджена кам’яним муром. На відміну від інших твердинь, Бережанський замок постав не на високій горі, а в глибокій заболоченій річковій долині на острові, утвореному двома рукавами річки Золота Липа. Цей замок створено не як військово-оборонну, а як оборонно-житлову споруду.
Крім того, цей замок також відомий так званими «золотими кімнатами», в яких був багато оздоблений інтер’єр, цінні витвори мистецтва і велика бібліотека. Сьогодні у Бережанському замку діє виставка: на першому поверсі – кам’яних оздоблень і старих фотографій замку й замкової каплиці; на другому – фрагменти скульптур та оздоб надгробків із замкової каплиці і міщанських меблів кінця ХІХ – першої третини ХХ століття.

Урочище Монастирокце мальовниче заповідне місце біля села Лісники Тернопільської області. Тут можна відпочити від міської метушні, добре провести час з сім’єю і друзями, зробити чудові фотографії та побачити цікаві пам’ятки – скелю Чортів камінь, красиву каплицю і джерело з цілющою водою. ле, мабуть, найбільш унікальною і таємничою пам’яткою урочища Монастирок можна вважати мальовничу скелю Чортів камінь із висіченим на ній розп’яттям Христа.

ВІДПРАВЛЕННЯ/ПОВЕРНЕННЯ Старокостянтинів, Старокостянтинів
ЧАС ВІДПРАВЛЕННЯ Будь ласка, приходьте до  07:00  ранку, щоб оперативно від’їхати о  ранку.
ЧАС ПОВЕРНЕННЯ Орієнтовно 20:00 год.
РЕКОМЕНДУЄМО МАТИ Зручний одяг, взуття, обов’язково гарний настрій.
ВКЛЮЧЕНО
Транспортні послуги Страховка
Послуги гіда
НЕ ВКЛЮЧЕНО
Вхідні квитки на туристичні об’єкти
Особисті витрати

Програма екскурсії є гнучкою, має альтернативи і може змінюватися відносно побажань туристів. Агенція залишає за собою право змінювати програму, міняти екскурсії місцями або замінювати їх рівноцінними в зв’язку з непередбаченими обставинами.

1

День 1

05:00год Виїзд з м. Старокостянтинова (будь-якого іншого).
Сніданок по дорозі
Підняття на гору Бона
Кременецька Фортеця
Збаразький замок
Бережанський замок
Урочище Монастирок
Повернення додому
1

День 1

Відгуки про тур

Відгуків ще немає.

Залишити відгук

Рейтинг

1 − one =